נפתלי בר נתן - גמילות חסדים

נפתלי בר נתן בקול קורא לבעלי דירות ויזמי נדל"ן

על הפעילות הענפה של נפתלי בר נתן ניתן למצוא כאן בשלל כתבות אך איך הרעיון לתחילת הפרויקט "תרומה בנדל"ן" התחיל תהיתם? בהתחלה הייתה מחשבה לפנות לבעלי דירות ויזמי נדל"ן בתור מיזם חברתי שנקרא "גמ"ח קורת גג". "המטרה הייתה לעזור לאנשים שנתקעים באמצע, מחוסרי דירה, יהיו הסיבות אשר יהיו. בין אם זה תקיעות פרויקט של התחדשות עירונית, מיעוטי יכולת או סתם אנשים שנתקעים בלי מקום לישון בו".

"הרעיון התחיל לפני כחמישה חודשים. יפית, אישה מעוררת השראה, פנתה אליי מעמותה שעוזרת לילדים חולי סרטן ומשפחות נזקקות בבקשה לעזרה", מספר בר נתן. "הייתה משפחה שעמדו לפנות אותם מהדירה בעקבות הטיפולים הרפואיים היקרים נגד המחלה ומישהו הציע להם דירה זמנית עד יעבור זעם. זה מחמם את הלב לראות את פתיחות הלב של אנשים".


בעקבות זה גילה נפתלי כי יש דירות שעומדות ריקות מפרויקטים של תמ"א 38. "אנשים הציעו למשפחה את הדירות שלהם לתקופה של חודש-חודשיים כדי לעזור. פה בעצם חלחל הרעיון שיש היצע של דירות בשוק ריקות באופן זמני שאפשר לנצל לטובה. אני מאוד אוהב את עולם הנדל"ן וחי אותו בלב שלם ואם אפשר לעשות חסד בתחומי אני שם לחלוטין. אני קורא לכל מי שיכול לעזור ורוצה להצטרף אלינו".

מאז, השתנה והתפתח הפרויקט ל- "תרומה בנדל"ן" שהקונספט דומה – גמילות חסדים לאנשים מעוטי יכולת. בין אם זה לשפץ דירה, להוסיף עוד חדר או למצוא מקום לינה. "הסיסמה שלי היא לתת יד למי שצריך, מתי שצריך וכמה שצריך".

עדכונים אחרונים מהבלוג

נגישות