אודות נפתלי בר נתן

מייסד המיזם תרומה בנדל"ן

אודות נפתלי בר נתן

מייסד המיזם תרומה בנדל"ן

נפתלי בר נתן - מייסד המיזם תרומה בנדל"ן
נפתלי בר נתן - מייסד המיזם גמ"ח קורת גג

נפתלי בר נתן, איש שמאחוריו שנים של ניסיון בעולם העסקים והנדל”ן. בר נתן הינו איש רב פעלים, אקטיבי בעולם הנדל"ן בתחום היזמות, ומשווק בהצלחה גדולה עשרות פרויקטים של נדל”ן בישראל ובחו”ל.

נפתלי בר נתן מייעץ לארגונים וחברות בנושאים אסטרטגיים וניהוליים, בתחומי הנדל"ן והפיננסים ומפעיל רשת חברתית ייחודית לשיתוף מידע בתחום הנדל"ן.


לאחר שנים של פעילות עסקית, התפנה נפתלי בר נתן לפעילות חברתית. "אימי, חנה רבקה נפטרה כשהייתי בן 17, אבא שלי לקחת את פטירתה קשה והמשפחה התפרקה" מספר נפתלי בר נתן "כבר בגיל צעיר חוויותיי את התחושה של היעדר בית, הקמתי משפחה בגיל צעיר והמשפחה הפכה לבית שלי, חיפשתי הרבה זמן מה אני יכול לתרום לסביבה" והוסיף "ככל שהתעמקתי במחשבה והתפללתי לתשובה התשובה לא אירחה לבוא. הטלפון הראשון היה של משפחה שבנם לקראת ניתוח מח עצם בארה"ב, המשפחה השקיעה את כל הונה על מנת לממן את הניתוח ומצאה את עצמה ללא קורת גג לתקופה של חודש וחצי עד הנסיעה. יצרתי קשר עם יזמים בקהילת הנדל"ן וקיבלתי מענה לא רגיל. הציעו לי בתרומה דירות באזור המרכז, נתניה, חיפה וירושלים. באותו רגע הבנתי שיש צורך לארגון שירכז מידע על דירות פנויות לתרומה ואנשים שזקוקים לשיכון זמני"

עוד הוסיף בר נתן "הרצון של אנשים לעזור נתן לי תחושת שליחות חדשה, והחלטתי להקדיש את זמני לטובת הכלל ולעזור לכמה שיותר משפחות ברגעים הקשים ביותר".

לאחר שהתחיל בפעילות הארגון תרומה בנדל"ן עם נפתלי בר נתן, נחשף לחברים שנקלעו לבעיה כאשר אחד פרסם ברשתות חברתיות שהוא מחפש דירה לתקופה קצרה עד שיאפשרו לו לעשות את הרילוקיישו שתכנן:
"כבר שנים שאני נמצא לצד הבעיה ולא ממש רואה אותה" משתף בר נתן "זה נראה לנו כמו אירוע חריג וחד פעמי אבל כשהתחלתי לחפש מצאתי שמדובר באירועים רבים ושיכולים לקרות לכל אחד".

הסיפור של כנרת הראל הינו סיפור יוצא דופן ומשקף עשייה מבורכת של יזם שזיהה את המצוקה, יצר קשר עם משרד השיכון ועשו יחד מעשה כדי לעזור לאם חד הורית להשתכן בדירה שמתאימה לצרכיה. נפתלי בר נתן היה במקום לתעד:

בדיוק לשם כך הקים נפתלי בר נתן  את המיזם – ‘תרומה בנדל"ן עם נפתלי בר נתן‘: מיזם חברתי למתן עזרה וסיוע למשפחות שנתקעו ללא קורת גג או עם דירה במצב שאינו ראוי למגורים, ונדרש פתרון שיפוץ מהיר או דיור זמני לתקופות קצרות.

מטרת המיזם תרומה בנדל"ן עם נפתלי בר נתן

קהילת הנדל”ן בישראל מורכבת מאנשים נפלאים, אותם אנשים הם אלה במקדמים את החברה ומהווים קטר משמעותי במשק, אותם אנשים בונים את המדינה ומאפשרים לתושבי ישראל להקים משפחות וקרוא לאותם בתים בית. יזמים רבים, משקיעים ובעלי עסקים בהרבה מהמקרים עתירי נכסים ופעמים שיש ברשותם דירות ריקות ברחבי הארץ. מטרת המיזם שהקים נפתלי בר נתן הינה להנגיש את אותם נכסים לשיכון של משפחה שנזקקה באופן זמני לפתרון דיור לתקופה קצרה כתרומה.

מה זה גמ"ח?

שמעון הצדיק היה משירי כנסת הגדולה. הוא היה אומר, על שלושה דברים העולם עומד, על התורה ועל העבודה ועל גמילות חסדים. (מסכת אבות, פרק א, משנה ב)
ביהדות, גְּמִילוּת חֲסָדִים היא מצווה לעשות חסד עם הזולת, הכוללת כל סוג של עזרה וסיוע, היופי במצווה זו היא שבשונה מצדקה את המצווה זו אדם עושה בגופו ומשקיע בו את זמנו. מתוך העשייה אותו אדם יגלה שעיקר ההשקעה היא בנפשו. בין מצוות אלו אפשרת למנות מצוות רבות שאנשים עושים גם ככה ביום יום: ביקור חולים, הכנסת כלה, לוויה וקבורת המת, ניחום אבלים, עשיית שלום בין אנשים מסוכסכים, לשמח אנשים עצובים, ועוד.

פעילות גמ"ח אינה שמורה למגזר מצומצם והיא פוגשת את הציבור הישראלי בכל מקום ע"י ארגונים נפלאים כמו עזר מציון, הצלה, זיכרון מנחם, יד שרה ועוד ארגונים רבים שאינם עושים איפה ואיפה ונותנים יד לכל מי שצריך בלי חשבון.
חכמנו כאמור בפרקי אבות הפליגו בשבחה של מצווה זו ואמרו שעליה העולם עומד.

הארגון והפעילות החברתית לעילוי נשמת אבי מורי אברהם בן נפתלי ואימי מורתי חנה רבקה בת אליעזר

נגישות